- Актуелности -

ФК Млади радник и на вашем мобилном телефону! Уколико имате укључен GPRS посетите и нашу wap страницу на којој ћете моћи да се обавештавате о најновијим резултатима. Адреса је http://wap-mladiradnik.atspace.com.

09. новембар 2008. ФУДБАЛЕРИ МЛАДОГ РАДНИК ОСВОЈИЛИ ТИТУЛУ ЈЕСЕЊЕГ ПРВАКА 1. ЛИГЕ ОФС ЈАГОДИНА. У утакмици последњег кола у Новом Ланишту савладана је Морава из Кочиног села поготком Игора Станковића у 14. минуту.

02. новембар 2008. На последњем гостовању ове јесени Млади радник је освојио веома важне бодове у Дражмировцу. Традиционално неугодан противник и лош терен овај пут нису успели да савладају наше фудбалере. Иако су домаћи повели са 2:0, до краја сусрета фудбалери Младог радника су успели да изједначе, па чак и да постигну трећи гол који је нажалост главни судија поништио због наводне недозвољене офсајд позиције. И након овог кола Млади радник је први на табели.

26. октобар 2008. Најубедљивија победа у досадашњем току првенства. Млади радник - Партизан Глоговац 6:1. Горан Вацић је постигао четири гола, док је Марко Лукић двоструки стрелац на овој утакмици. Са овом победом и даље остајемо на првом месту на табели.

19. октобар 2008. Млади радник наставља победоносну серију у првенственом такмичењу. Савладан је Оникс из Лозовика у гостима 1:3. После лошег почетка и раног вођства домаћина Милан Томић постиже гол за изједначење у 30. минуту. Друго полувреме доноси потпуни преокрет у игри и головима Марка Лукића у 55. и 83. минуту Млади радник остаје на челу табеле.

12. октобар 2008. Наставак такмичења доноси још једну победу Младог радника, и останак на челном месту табеле 1. Лиге Јагодине. У Новом Ланишту поражена је екипа Јухора из Главинаца високим резултатом 4:0. Стрелци су били Горан Вацић у 44. минуту, двоструки стрелац Марко Лукић у 62. и 75. минуту, док је коначан резултат као и прошле недеље постигао Срећко Милосављевић у 86. минуту.

05. октобар 2008. Пету узастопну победу у првенству и челно место на табели фудбалери Младог радника остварили су на доста тешком гостовању против Партизана у Мајуру. Домаћи су имали теренску иницијативу током читавог првог и половине другог полувремена. Резултат је био 2:0, али након гола Милана Томића у 65. минуту Млади радник преокреће ток сусрета у своју корист. Неколико минута касније Милан Томић још једном постиже гол за изједначење, и од тада се креће на све или ништа, што је уродило плодом у 89. минуту када Срећко Милосављевић сјајним голом доноси победу Младом раднику 2:3.

01. октобар 2008. Овогодишње такмичење у Купу Млади радник завршава у четвртфиналу поразом од екипе ФК Табане која се такмичи у Окружној лиги. У регуларном делу сусрета резултат је био 0:0, па се приступило извођењу једанаестераца. Пошто су Живанчевић и Васић промашили, Табане је славило са 4:3 и пласирало се у даље такмичење.

28.септембар 2008. У петом такмичарском колу на Дутари је гостовала Осаоница из Багрдана. Једини гол за победу Младог радника је постигао Вацић почетком сусрета у 4. минуту.

24.септембар 2008. Млади радник наставља са такмичењем у Куп-у ФС Јагодина са екипама из виших рангова такмичења. У првом колу одиграна је утакмица против екипе Слоге из Вољавча. Сусрет је завршен у 65. минуту код резултата 6:1 за Млади радник јер је гостујућа екипа остала са седам играча на терену, те је овим избегнута и већа катастрофа ове екипе која је очигледно потценила домаћина. Голове су постигли Милан Томић 3, Горан Вацић 2 и Боривоје Живанчевић један гол. Четвртфинале се игра у нарадну среду против екипе ФК Табане.

21.септембар 2008. Четврто коло првенства и још једна победа Младог радника. Липар - Млади радник 0:2.

17.септембар 2008. У утакмици која ће остати записана у историји фудбалског клуба, освојен је још један пехар, трећи пут за редом, победника Купа ФСО Јагодина. Утакмица је одиграна на стадиону ФК Табане у Јагодини. Млади радник (Ново Ланиште) - Напредак (Старо Ланиште) 1:0, голом Боривоја Живанчевића у 63. минуту.

Више фотографија са овог сусрета.

14.септембар 2008. У наставку првенства 1. Лиге Јагодине, у трећем колу Млади радник у Новом Ланишту савладао је Братство из Међуреча 2:1. Повели су домаћи фудбалери голом Живанчевића у првом полувремену, гости су недуго затим изједначили. Коначан резултат постигао је капитен Марко Лукић из једанаестерца у 71. минуту.

07.септембар 2008. У можда и најважнијој утакмици овог дела првенства у 2. колу Млади радник је савладао у Трнави ФК Трнаву са 0:2. Голове су постигли Горан Вацић у првом полувремену и Милан Томић у другом полувремену ове веома занимљиве утакмице.

03.септембар 2008. Победом у четвртфиналу Купа ФСО над екипом из Бресја од 5:2, Млади радник се директно пласирао у финале. наиме као прошлогодишњи победник остварено је право да буде повлашћена екипа због мањег броја учесника. Ово ће бити треће узастопно финале и надамо се и трећи трофеј. Противник у финалу биће накнадно одређен након одигравања полуфиналног сусрета.

31.август 2008. Прво коло првенства 1. Лиге Јагодине донело је и 41. дерби између Напредка из Старог Ланишта и Младог радника из Новог Ланишта. Напредак је победио са 3:2, мада је екипа Младог радника имала двоструко вођство од 0:1 и 1:2 међутим у финишу меча домаћи играчи су успели да преокрену резултат и победе. Стрелац првог гола за Млади радник био је Марко Лукић, а другог Милан Томић.

31.август 2008. Почетком нове фудбалске сезоне, уједно је завршен и прелазни рок за фудбалере. Нови фудбалери Младог радника су: голмани Игор Тадић, Ненад Митровић и Владимир Милосављевић, Игор Маринковић, Саша Златковић, Игор Станковић, Драган Николић, Горан Вацић и Саша Ивановић. Нови тренер екипе је Живота Стојадиновић - Бели уместо Горана Јовића који је преузео бригу о омладинцима ФК Јагодина, али ће наставити да наступа као играч у екипи.

Екипу су напустили: Мирољуб Милосављевић, Бобан Илић и Милош Димитријевић.

24 и 27.август 2008. Започело такмичење у Купу ФСО Јагодина. У првом колу Млади радник - Јухор из Главинаца 2:0, у другом колу Млади радник - Осаоница из Багрдана 2:1, стрелци Шишковић у 50. и Вацић у 71. минуту.

d d

17.август 2008. У шестој контролној утакмици Млади радник је играо у Јагодини на помоћном терену градског стадиона против омладинске екипе суперлигаша ФК Јагодина. У изузетно доброј утакмици резултат је био 4:3 за Млади радник.

12-13.август 2008. Млади радник изгубио 7:2 у Вољавчу од Слоге, док је у Ракитову победио екипу ФК Лугомир која је члан окружне лиге резултатом 3:2.

06.август 2008. У Драгоцвету, Млади радник је играо против екипе Драгоцвета члана Међуопштинске лиге нерешено 2:2. У овој утакмици прилику да заиграју имали су сви новопридошли фудбалери, а има их десетак. Након завршетка прелазног рока објавићемо колмплетан списак свих нових фудбалера у клубу.

03.август 2008. У другој контролној утакмици Млади радник је угостио екипу Црног Врха из Деонице/Сиоковца, члана Међуопштинске фудбалске лиге. Гости су били бољи и победили са 2:3, али домаћи фудбалери су промашили једанаестерац за изједначење. Ова утакмица је била прилика да с еиспробају новопридошли играчи у клуб, а следећа утакмица је већ у среду у Драгоцвету. Политика клуба у овим припремним утакмицама остаје иста, тј. да се контролне утакмице играју само са екипама из виших рангова такмичења.

26.јул 2008. У првој припремној утакмици пред почетак нове сезоне фудбалери Младог радника играли су у Кончареву против екипе Младости, члана Међуопштинске фудбалске лиге. Иако су наши фудбалери били убедљиво бољи, изгубили су резултатом 3:2, али тренер и руководство клуба изразили су задовољство приказаном игром и залагањем играча на терену.

20.јул 2008. Овај дан ће остати у сећању многих, јер на најлепши начин је обележена седамдесетогодишњица постојања и рада клуба. Сусрет свих генерација које су некада играле фудбал за Млади радник започео је на игралишту ''Дутара''. Најпре су ревијалну утакмицу одиграли најмлађи чланови из омладинског погона клуба подељени у две екипе. Иако је ту резултат небитан, и играло се скраћено по двадесетак минута, поменимо да је тај меч завршен нерешено 1:1, а омладинци су показали да ће наредних година клуб имати на кога да се ослони у првенственим окршајима.

Након њих на терен су иступили садашњи првотимци у окршају против екипе састављене од фудбалера који се опраштају од активног играња фудбала. Да ипак они још нису за старо гвожђе показао је и резултат од 1:0 на крају. Једини гол је постигао Саша Марјановић. Треба напоменути да су сви фудбалери који су се опростили на поклон од фудбалског клуба добили по један дрес за успомену.

И последња утакмица, уједно и најлепши догађај тог дана, меч ветерана. Ветерани подељени у две екипе трудили су се да покажу да и ако су у годинама још нису заборавили да играју фудбал, мноштво лепих потеза је виђено на терену, много осмеха, радости на лицу оних који већ дуго нису обукли дрес али су се овог дана макар на кратко подсетили на младост проведену на овом терену.

Утакмици је присуствовао и председник ФСО Јагодина Добрица Милановић, који је том приликом на поклон уручио комплет дресова за прву екипу, а у поздравном говору пожелео да Млади радник у наредној сезони избори пласман у виши ранг такмичења.

Након тога, прослава је свечаном вечером до дубоко у ноћ настављена на спортском терену код школе.

Више слика можете погледати у фотогалерији званичног сајта

11.јун 2008. Koначна табела 1. лиге Јагодина, за сезону 2007/2008.

13

08.јун 2008. Последњи меч ове сезоне, Млади радник - Осаоница (Багрдан), у утакмици која није имала такмичарски карактер јер су обе екипе задржале иста места на табели, завршен је нерешено 2:2. Утакмица је обиловала лепим и атрактивним потезима а играчи су отвореној игри показали зашто су ове две екипе целе сезоне показивале најлепши фудбал у лиги и да незаслужено ни једна од њих неће следеће сезоне играти у вишем рангу такмичења. Као што је познато, Осаоница је заузела друго место, а Млади радник треће место, а у Међуопштинску лигу иде фаворизована Винорача.

Млади радник је повео у 17. минуту голом Милана Томића. Осаоница је у другом полувремену изједначила голом нашег бившег играча Вацића. Поново је повео Млади радник сјајним голом Горана Добросављевића, а у 91. минуту Осаоница изједначила чиме је стављена тачка на ову утакмицу и читаво првенство.

01.јун 2008. Јубиларни 40. комшијски дерби између Младог радника из Новог Ланишта и Напредка из Старог Ланишта који је овај пут одигран у Старом Ланишту у потпуности је припао гостујућим играчима. У прилог томе говори и коначан резултат 3:5, док је на полувремену било чак 0:4 за Млади радник. Милан Ивић је постигао голове у 1. и 5. минуту, а у другом полувремену је успео да промаши једанаестерац за још убедљивији резултат, остала три гола је постигао Милан Томић у 15, 31. и 89. минуту. Занимљивост сусрета је да су играчи Напредка смањили резултат на 3:4, али ипак нису имали снаге за преокретом иако је Млади радник пред крај сусрета остао са 9 играча на терену.

25.мај 2008. У 20. колу одигран је сусрет Млади радник - Јухор из Главинаца. Домаћи тим је био неупоредиво бољи и победио са највишим резултатом ове сезоне, чак 8:0. Играчи Младог радника били су веома расположени за игру и право је чудо како нису постигли и двоцифрен број голова, док је голман Златан Васић успео чак и једанаестерац да одбрани. Пошто је ово био и први сусрет након изградње трибина на западној страни и због лепог времена окупио се велики број навијача који су давали изузетну подршку фудбалерима.

7

20.мај 2008. И док Млади радник бије битке на фудбалским теренима, дотле се наставља уређење ''Дутаре''. У току је изградња две трибине на западном делу, као и просторија за хидрофор за воду.

19.мај 2008. У Доњем Рачнику, дерби 19. кола Липар - Млади радник завршен је нерешеним резултатом 2:2. И после овог кола Млади радник остаје на трећем месту табеле.

11.мај 2008. У 18. колу савладан је на Дутари Драгошевац резултатом 3:1. Голове су постигли Милош Димитријевић, Милан Ивић и Бора Живанчевић.

04.мај 2008. На гостовању у Кочином селу у 17. колу Млади радник је изгубио од Мораве са 3:2.

10

27.април 2008. Суочени са великим проблемом недостатка стандардних играча, јер што због казни, што због повреда и других обавеза чак осморица играча из прве поставе нису могла присуствовати данашњем мечу, играчи Младог радника једва су извукли нерешен резултат на свом терену против веома неугодне екипе Оникса из Лозовика. Гости су још у првом полувремену повели са 1:0 и тај резултат је био актуелан до самог краја када је Саша Богосављевић у самом финишу меча на набачену лопту из слободног ударца од Горана Јовића проследио у мрежу, на радост домаћина, а неверицу гостујућих фудбалера.

24.април 2008. Одиграна је четвртфинална утакмица Купа ФС Поморавског округа између Будућности из Миливе код Деспотовца и Младог радника. Победила је Будућност са 2:0, али оно што је значајније од резултата је то да је Млади радник овим пласманом остварио најзначајнији резултат у досадашњој историји клуба. Одиграна је такмичарска утакмица са екипом која се налази у Окружној лиги, односно два ранга вишој од 1. Лиге Јагодина. Сви играчи су били посебно мотивисани за меч тако да је виђена доста добра партија. Домаћи су голове постигли у 40. и 57. минуту, али наши играчи су имали доста шанси па је резултат остао неизвестан до самог краја утакмице.

Увећај
20.април 2008. У 15. колу Млади радник је гостова у Дражмировцу истоимениој екипи и изгубио са 2:1. Иако су фудбалери Младог радника повели у 26. минуту голом Дејана Шишковића, недуго затим дошло је до изједначења, а у другом полувремену и до преокрета. Треба поменути веома лош терен за игру, веома грубу игру домаћина (један црвени картон) али и наклоност судија таквој игри. Након овог сусрета Мади радник заузима четврто место на табели.

7

14.април 2008. Из Фудбалског савеза дошло је до промене термина одигравања четвртфиналних утакмица Купа Поморавског округа. Сви сусрети, па и Будућност (Милива) - Млади радник биће одиграни у среду 23. априла у 17 часова, док ће полуфинални сусрети по ранијем распореду бити одиграни 30. априла.

13.април 2008. Одиграно је 14. коло, Млади радник је као домаћин био бољи од Братства из Међуреча 2:0. Први гол је постигао Срећко Милосављевић у 21. минуту, док је у 57. минуту гол постигао Милан Томић.

10.април 2008. Епилог инцидента након утакмице у Винорачи изгледа овако: Марко Лукић, Мирољуб Милосављевић и Бобан Илић кажњени су са по две утакмице неиграња, док Топлица Стефановић паузира један меч.

09.април 2008. У просторијама Фудбалског Савеза Поморавског округа одређени су парови 1/4 финала Купа Поморавског округа.

Састају се:

1. Слога (Доње Видово) - Раднички (Свилајнац)
2. Будућност (Милива) - Млади радник (Ново Ланиште)
3. Напредак (Дреновац) - Трговачки (Јагодина)
4. Морава (Ћуприја) - Левач (Рековац)

Утакмице се играју 30. априла са почетком у 17 часова. Такође, одређени су и парови полуфинала: састаће се победник 1. сусрета са победником 2. сусрета, и победник 3. сусрета са победником 4. сусрета, а игра се само једна утакмица, у случају нерешеног резултата изводиће се пенали.

06.април 2008. Одигран је дерби тринаестог кола 1. Лиге, у Винорачи: ФК Винорача - Млади радник 2:1. Ова утакмица је очекивана неколико месеци, сви играчи Младог радника су били спремни да оставе срце на терену, што се показало већ у 5. минуту кад су повели са 1:0. Међутим, од тог тренутка наступа тендециозно и пристрасно суђење режирано од стране Комесара Лиге Милорада Миленковића Ђоле и Драгослава Симића Кушље, комесара за делегирање службених лица, тако да противник успева да победи. Након завршетка утакмице, наши играчи и навијачи дубоко повређени свиме што се дешавало на терену, а што никако не спада у домен фудбала, покушали су да правду освоје у обрачуну са службеним лицима, тако да је неколико наших играча добило и црвене картоне. Сада се чека одлука Фудбалског савеза о евентуалним казнама, као и даљи потези руководства клуба, али је евидентно да након овог сусрета Млади радник до краја сезоне неће имати прилику за освајањем титуле и пласманом у Међуопштинску лигу, јер савез форсира само једну екипу, а то је ФК Винорача.

04.април 2008. Одрађени су завршни су радови на уређењу фудбалског терена. Ваљком ГП ''Пут'' је поравнат терен, док је прилазни пут гредером проширен и наредних дана ће бити насипан каменом. Овим последњим радовима, и наредним који је руководство клуба испланирало, може се рећи да су створени сви услови да се наш клуб такмичи у Међуопштинској лиги.

29.март 2008. Започео је пролећни део првенства 1. Лиге Јагодина. У утакмици 12. кола Млади радник је требало да угости екипу Омладинца из Бунара, међутим гости су неоправдано закаснили више од 45 минута па су службена лица и делегат утакмице одлучили да се сусрет не одигра тако да ће утакмица бити регистрована службеним резултатом 3:0 за Млади радник, а екипу Омладинца очекује и новчана казна од стране Фудбалског савеза Општине Јагодина.

март 2008. Oд сада ФК Млади радник и на вашем мобилном телефону. Уколико имате укључен GPRS посетите и нашу wap страницу на којој ћете моћи да се обавештавате о најновијим резултатима. Адреса је http://wap-mladiradnik.atspace.com.

24.март 2008. Резултати припремних утакмица пред почетак првенства 1. лиге Јагодина: Млади радник - Црни Врх 8:3, Млади радник - Јединство (Ш) 2:1, Слога (Вољавче) - Млади радник 3:4, Морава (Рибаре) - Млади радник 5:1, Млади радник - Партизан (Глоговац) 4:1, Партизан (Глоговац) - Млади радник 2:3.

Првенство почиње у суботу 29. марта утакмицом против Омладинца из Бунара.

02.март 2008. Силовит старт Младог радника на почетку припрема за пролећни део првенства. У првој припремној утакмици против Црног Врха забележена је убедљива победа 8:3. Новајлија Бобан Илић постигао чак четири гола, чиме је оправдао назив највећег појачања ове сезоне.

10.фебруар 2008. Фудбалери Младог радника данас су започели припреме за предстојећу пролећну сезону од које сви очекују да буде најуспешнија у досадашњој историји. Као што је познато једни су од фаворита за освајање првенства и улазак у Међуопштинску лигу, а такође очекује их наставак такмичења у Купу са најјачим екипама из целог Поморавског округа. У прилог озбиљности припреме говори и то да из клуба у прелазном року није отишао ни један играч, а дошло је неколико заиста добрих фудбалера. Голман Драган Милојевић и Бобан Илић из Црног Врха, Саша Николић и Томислав Милошевић играчи из нашег села, као и Дејан Шишковић из Локомотиве из Лапова и Мирољуб Милосављевић из Братства из Међуреча.

јануар 2008. Започео је прелазни рок за клубове на територији ОФК Јагодина. Млади радник се појачао са два изврстна играча: голманом Драганом Милојевићем који је дошао из Црног Врха, Бобаном Илићем, такође из Црног Врха. Клуб ће такође појачати омладинац Томислав Милошевић, а из менаџмента клуба најављено је још неколико појачања. Такође треба напоменути да клуб није напустио нико од ранијих играча, тако да је ће Млади радник у пролећном делу имати велике шансе да у јубиларној години дође и до титуле.