Навигација

- Вести 2008/09 -

15. јул 2009.

28. јун 2009. Са малим закашњењем можете погледати неке најзанимљивије тренутке из два последња кола, против Дражмировца и Мораве из Кочиног села.

20. јун 2009. Фудбалери Младог радника и званично промовисани у првака лиге. На ревијалној утакмици у Новом Ланишту свечано су промовисани прваци 1. Лиге - Млади радник и 2. Лиге - ФК Рибник. Играче и управу оба клуба поздравио је председник ФСО Јагодина Добрица Милановић, пожелео им успехе и у наредним степенима такмичења и том приликом капитенима обе екипе уручио победничке пехаре, а управама клубова по комплет дресова за наредну сезону. Након краткотрајне свечаности ове две екипе су одиграле ревијалну утакмицу. Иако није било неког резултатског значаја гостујућа екипа је била мотивисанија, али се ипак утакмица завршила резултатом 1:1. Након тога прослава је настављена у просторијама школе у Новом Ланишту свечаном вечером за све учеснике.

Увећај

10. јун 2009. Успех Младог радника побудио је велику пажњу у јагодинским фудбалским круговима. Ево шта о о томе пише јагодински недељник Нови Пут у свом данашњем броју. Кликните на слику за увећање.

07. јун 2009. И коначно досањан је тај вишегодишњи сан, Млади радник је освојио првенство Прве лиге Јагодина и пласирао се у Међуопштинску фудбалску лигу Поморавског округа, где ће се наредне сезоне такмичити са клубовима са територије шест општина: Јагодина, Ћуприја, Параћин, Деспотовац, Свилајнац и Рековац. Историјска утакмица одиграла се у Кочином селу, организована колона од 50-ак аутомобила са навијачима пристигла је непосредно пред почетак меча, ова утакмица је побудила велико интересовање јавности тaко да никада више навијача није било на једној утакмици општинске лиге, по свим проценама око 500 људи је присуствовало мечу. Иако је Младом раднику за тријумф у првенству био потребан и нерешен резултат, ништа није препуштено случају, наши момци су играли утакмицу каријере, прво полувреме је завршено 0:0, али је зато у другом полувремену потпуно сломљена екипа домаћина сјаним головима Горана Вацића (два), Дејана Симића и Милана Томића. У тренутку када се сазнало да је директни ривал за титулу Братство из Међуреча изгубио 3:2 у Дражмировцу настало је неописиво славље. Након утакмице колона возила уз звуке сирена и запутила се у Ново Ланиште где је са мештанима до дубоко у ноћ прослављана титула.

Слике и видео записе са овог догађаја очекујте ускоро.

31. мај 2009. У претпоследњем колу веома лако је савладана екипа Дражмировца резултатом 4:0, те се може рећи да је Млади радник на корак од освајања првог места и пласмана у виши ранг. У последњем колу гостује се у Кочином селу екипи Мораве, као што је већ речено, довољно ће бити и да одиграју нерешено, али свакако ићи ће се на победу као и до сада. Стрелци на данашњој утакмици били су Саша Златковић, Милан Ивић и Милан Томић који је постигао два гола.

27. мај 2009. Још само два кола до краја и годинама прижељкиваног пласмана у Међуопштинску лигу. За успех ће бити потребна још само 4 бода од 6 могућих. Табела након 20. кола изгледа овако. Кликните на слику за увећање.

24. мај 2009. Три кола пре завршетка првенства Млади радник је остварио можда и најзначајнију победу, на гостовању у Глоговцу савладан је Партизан разултатом 2:3. У првом полувремену одличном игром и ефектним головима Горана Вацића и Боре Живанчевића повели смо са 0:2, међутим домаћи играчи смањују резултат из пенала, али недуго затим Марко Лукић из слободног ударца са неких тридесетак метара постиже фантастичан погодак. До краја утакмице домачи играчи су успели само да смање резултат. До краја првенства остало је још два кола, а у борби за титулу су још само Млади радник и Братство, пошто је Напредак изгубио у Дражмировцу и самим тим отпао из конкуренције. Млади радник има 48 бодова, два више од Братства, тако да ће до краја бити веома занимљиво јер само једна екипа иде у виши ранг такмичења.

14. мај 2009. Табела након 18. кола. Кликните на слику за увећање.

10. мај 2009. Још једна важна победа у трци за титулу, у гостима у Главинцима Млади радник савладао Јухор са 1:0. Једини, али најважнији погодак постигао је још средином првог полувремена фантастичним ударцем са око 25 метара капитен Марко Лукић. Након тога било је још доста изгледних прилика са обе стране, али резултат и прво место на табели су остали сачувани. У наредном колу Млади радник биће слободан јер је екипа Оникса из Лозовика одустала од даљег такмичења у првенству.

03. мај 2009. Утакмица у којој је првопласирани Млади радник дочекао екипу са дна табеле Партизан из Мајура са правом је најављивана као још један лак задатак и нова три бода, међутим гости су се показали као тврд орах, нарочито крајем другог полувремена када се враћају у игру и изједначавају резултат. Млади радник је водио са 2:0 у првом полувремену, стрелци Горан Вацић у 29. минуту и Милан Томић у 37. међутим гости изједначавају головима у 78. и 87. минуту. Коначан резултат 2:2 Младом раднику никако не иде у прилог јер сада је први на табели, али са само два бода предности у односу на пратиоце Братство и Напредак.

27. април 2009. Табела након 16. кола. Кликните на слику за увећање.

26. април 2009. Победом у гостима над Осаоницом из Багрдана са 1:2 Млади радник и даље остаје на првом месту на табели, обзиром да су директни ривали Братство и Напредак изгубили своје мечеве сада је четири бода разлике. Голове за Млади радник постигли су Зоран Стојановић и Горан Вацић.

19. април 2009. Петнаесто коло донело је још једну победу Младог радника над Липаром из Доњег Рачника. Коначан резултат је 2:1, а голове су постигли Бора Живанчевић у 1. минуту и Горан Вацић у 36.

12. април 2009. Дерби четрнаестог кола у Међуречу између две водеће екипе на табели Братства и Младог радника завршен је победом домаћина 3:2. У потпуно неравноправним условима за игру, отворено пристрасно суђење судијске тројке на челу са главним судијом Срђаном Обрадовићем, веома грубу игру домаћина која је била толерисана, наши момци иако бољи на терену нису успели да утакмицу окончају у своју корист. Голове за Млади радник постигли су Горан Вацић и Милан Томић. Након овог кола Млади радник остаје на челу табеле са 32 бода, Братство има 31 бод, а Напредак на трећем месту има 30 бодова.

Погледајте снимак са утакмице .

05. април 2009. Тринаесто коло у Новом Ланишту завршено је победом Младог радника над Трнавом са 3:0. Голове су постигли Топлица Стефановић и Марко Лукић у првом полувремену, док је Зоран Стојановић средином другог полувремена поставио коначан резултат за останак на првом месту табеле.

29. март 2009. Почео је пролећни део Прве лиге Јагодина, и у првом колу комшијски дерби, 42. по реду, Млади радник - Напредак из Старог Ланишта. Пред неколико стотина гледалаца на Дутари остварен је нерашен резултат 0:0. По ветровитом и прохладном времену обе екипе су дале све од себе како би оствариле неопходну победу, било је и међусобних чарки па чак и два црвена картона, међутим мреже су остале нетакнуте. Играч утакмице Зоран Стојановић. Видео извештај најзанимљивијих детаља утакмице ускоро можете погледати на страници са видео снимцима.

15. март 2009. Изненада, неколико недеља пред почетак сезоне Млади радник је остао без тренера, јер је дошло до разилажења између играча и управе са једне стране и тренера Владана Јоксића. До даљег екипу ће водити Мирољуб Јовановић.

08. фебруар 2009. Започеле су припреме за пролећни део сезоне у којој Млади радник наступа са шампионским амбицијама. Иако до почетка сезоне има још доста времена, неопходне су квалитетне припреме. Треба напоменути да је дошло до персоналних промена што се тиче стручног штаба тако да је за тренера постављен Владан Јоксић прослављени играч Јагодине, Радничког из Ниша и Напредка из Крушевца, а сада искусног тренера, а што се тиче играчког кадра екипу нико није напустио, а дошли су Зоран Стојановић и Ненад Пантелић кao и голман Игор Тадић који је паузирао у јесењем делу.

09. новембар 2008. ФУДБАЛЕРИ МЛАДОГ РАДНИК ОСВОЈИЛИ ТИТУЛУ ЈЕСЕЊЕГ ПРВАКА 1. ЛИГЕ ОФС ЈАГОДИНА. У утакмици последњег кола у Новом Ланишту савладана је Морава из Кочиног села поготком Игора Станковића у 14. минуту.

02. новембар 2008. На последњем гостовању ове јесени Млади радник је освојио веома важне бодове у Дражмировцу. Традиционално неугодан противник и лош терен овај пут нису успели да савладају наше фудбалере. Иако су домаћи повели са 2:0, до краја сусрета фудбалери Младог радника су успели да изједначе головима Симића и Милосављевића, па чак и да постигну трећи гол који је нажалост главни судија поништио због наводне недозвољене офсајд позиције. И након овог кола Млади радник је први на табели.

26. октобар 2008. Најубедљивија победа у досадашњем току првенства. Млади радник - Партизан Глоговац 6:1. Горан Вацић је постигао четири гола, док је Марко Лукић двоструки стрелац на овој утакмици. Са овом победом и даље остајемо на првом месту на табели.

19. октобар 2008. Млади радник наставља победоносну серију у првенственом такмичењу. Савладан је Оникс из Лозовика у гостима 1:3. После лошег почетка и раног вођства домаћина Милан Томић постиже гол за изједначење у 30. минуту. Друго полувреме доноси потпуни преокрет у игри и головима Марка Лукића у 55. и 83. минуту Млади радник остаје на челу табеле.

12. октобар 2008. Наставак такмичења доноси још једну победу Младог радника, и останак на челном месту табеле 1. Лиге Јагодине. У Новом Ланишту поражена је екипа Јухора из Главинаца високим резултатом 4:0. Стрелци су били Горан Вацић у 44. минуту, двоструки стрелац Марко Лукић у 62. и 75. минуту, док је коначан резултат као и прошле недеље постигао Срећко Милосављевић у 86. минуту.

05. октобар 2008. Пету узастопну победу у првенству и челно место на табели фудбалери Младог радника остварили су на доста тешком гостовању против Партизана у Мајуру. Домаћи су имали теренску иницијативу током читавог првог и половине другог полувремена. Резултат је био 2:0, али након гола Милана Томића у 65. минуту Млади радник преокреће ток сусрета у своју корист. Неколико минута касније Милан Томић још једном постиже гол за изједначење, и од тада се креће на све или ништа, што је уродило плодом у 89. минуту када Срећко Милосављевић сјајним голом доноси победу Младом раднику 2:3.

01. октобар 2008. Овогодишње такмичење у Купу Млади радник завршава у четвртфиналу поразом од екипе ФК Табане која се такмичи у Окружној лиги. У регуларном делу сусрета резултат је био 0:0, па се приступило извођењу једанаестераца. Пошто су Живанчевић и Васић промашили, Табане је славило са 4:3 и пласирало се у даље такмичење.

28.септембар 2008. У петом такмичарском колу на Дутари је гостовала Осаоница из Багрдана. Једини гол за победу Младог радника је постигао Вацић почетком сусрета у 4. минуту.

24.септембар 2008. Млади радник наставља са такмичењем у Куп-у ФС Јагодина са екипама из виших рангова такмичења. У првом колу одиграна је утакмица против екипе Слоге из Вољавча. Сусрет је завршен у 65. минуту код резултата 6:1 за Млади радник јер је гостујућа екипа остала са седам играча на терену, те је овим избегнута и већа катастрофа ове екипе која је очигледно потценила домаћина. Голове су постигли Милан Томић 3, Горан Вацић 2 и Боривоје Живанчевић један гол. Четвртфинале се игра у нарадну среду против екипе ФК Табане.

21.септембар 2008. Четврто коло првенства и још једна победа Младог радника,головима Шишмановића и Вацића. Липар - Млади радник 0:2.

17.септембар 2008. У утакмици која ће остати записана у историји фудбалског клуба, освојен је још један пехар, трећи пут за редом, победника Купа ФСО Јагодина. Утакмица је одиграна на стадиону ФК Табане у Јагодини. Млади радник (Ново Ланиште) - Напредак (Старо Ланиште) 1:0, голом Боривоја Живанчевића у 63. минуту.

14.септембар 2008. У наставку првенства 1. Лиге Јагодине, у трећем колу Млади радник у Новом Ланишту савладао је Братство из Међуреча 2:1. Повели су домаћи фудбалери голом Живанчевића у првом полувремену, гости су недуго затим изједначили. Коначан резултат постигао је капитен Марко Лукић из једанаестерца у 71. минуту.

07.септембар 2008. У можда и најважнијој утакмици овог дела првенства у 2. колу Млади радник је савладао у Трнави ФК Трнаву са 0:2. Голове су постигли Горан Вацић у првом полувремену и Милан Томић у другом полувремену ове веома занимљиве утакмице.

03.септембар 2008. Победом у четвртфиналу Купа ФСО над екипом из Бресја од 5:2, Млади радник се директно пласирао у финале. наиме као прошлогодишњи победник остварено је право да буде повлашћена екипа због мањег броја учесника. Ово ће бити треће узастопно финале и надамо се и трећи трофеј. Противник у финалу биће накнадно одређен након одигравања полуфиналног сусрета Трнава - Напредак.

31.август 2008. Прво коло првенства 1. Лиге Јагодине донело је и 41. дерби између Напредка из Старог Ланишта и Младог радника из Новог Ланишта. Напредак је победио са 3:2, мада је екипа Младог радника имала двоструко вођство од 0:1 и 1:2 међутим у финишу меча домаћи играчи су успели да преокрену резултат и победе. Стрелац првог гола за Млади радник био је Марко Лукић, а другог Милан Томић.

31.август 2008. Почетком нове фудбалске сезоне, уједно је завршен и прелазни рок за фудбалере. Нови фудбалери Младог радника су: голмани Игор Тадић, Ненад Митровић и Владимир Милосављевић, Игор Маринковић, Саша Златковић, Игор Станковић, Драган Николић, Горан Вацић и Саша Ивановић. Нови тренер екипе је Живота Стојадиновић - Бели уместо Горана Јовића који је преузео бригу о омладинцима ФК Јагодина, али ће наставити да наступа као играч у екипи.

Екипу су напустили: Мирољуб Милосављевић, Бобан Илић и Милош Димитријевић.

24 и 27.август 2008. Започело такмичење у Купу ФСО Јагодина. У првом колу Млади радник - Јухор из Главинаца 2:0, у другом колу Млади радник - Осаоница из Багрдана 2:1, стрелци Шишковић у 50. и Вацић у 71. минуту.

d d

17.август 2008. У шестој контролној утакмици Млади радник је играо у Јагодини на помоћном терену градског стадиона против омладинске екипе суперлигаша ФК Јагодина. У изузетно доброј утакмици резултат је био 4:3 за Млади радник.

12-13.август 2008. Млади радник изгубио 7:2 у Вољавчу од Слоге, док је у Ракитову победио екипу ФК Лугомир која је члан Окружне лиге резултатом 3:2.

06.август 2008. У Драгоцвету, Млади радник је играо против екипе Драгоцвета члана Међуопштинске лиге нерешено 2:2. У овој утакмици прилику да заиграју имали су сви новопридошли фудбалери, а има их десетак. Након завршетка прелазног рока објавићемо колмплетан списак свих нових фудбалера у клубу.

03.август 2008. У другој контролној утакмици Млади радник је угостио екипу Црног Врха из Деонице/Сиоковца, члана Међуопштинске фудбалске лиге. Гости су били бољи и победили са 2:3, али домаћи фудбалери су промашили једанаестерац за изједначење. Ова утакмица је била прилика да с еиспробају новопридошли играчи у клуб, а следећа утакмица је већ у среду у Драгоцвету. Политика клуба у овим припремним утакмицама остаје иста, тј. да се контролне утакмице играју само са екипама из виших рангова такмичења.

26.јул 2008. У првој припремној утакмици пред почетак нове сезоне фудбалери Младог радника играли су у Кончареву против екипе Младости, члана Међуопштинске фудбалске лиге. Иако су наши фудбалери били убедљиво бољи, изгубили су резултатом 3:2, али тренер и руководство клуба изразили су задовољство приказаном игром и залагањем играча на терену.